Sikur të ndiente fundin: Dëshira e Maradonës që i shprehu shokut, familja nuk ia plotësoi

Sikur të ndientefundin e parakohshëm, Maradona ka diskutuar me miqtë vetëm pak ditë përpara tragjedisë që i ndodhi gjithë botës së futbollit, duke i ikur një ikonë e madhe. 

Si temë e bisedës ishte mënyra sesi do të përcillej legjenda argjentinase për në “banesën e fundit”, atje ku Maradona nuk kërkonte një varrim klasik.

“Dikur ka përmendur idenë për të ndërtuar një statujë. Por Maradona ka ndërhyrë dhe tha: “Jo, jo. Unë dua që të balsamosem. Donte të qëndronte me tifozët githmonë”, u shpreh shoku i Diegos, Martin Arevalo. Megjithatë familja nuk ia ka plotësuar këtë dëshirë duke vazhduar në mënyrën e zakontë përcjelljen e tij për t’i dhënë edhe lamtumirën.

Related posts

Terry: E gjithë zhveshtorja qau kur u shkarkua Mourinho në vitin 2007, i kërkuam bordit ta tërhiqnin vendimin

admin

Agnelli: Klubet po përballen me ekzistencë, gjendja më e rëndë prej se ekziston futbolli

admin

Testet “Covid 19” te Fenerbahçe, të gjitha negative

admin

Konfirmohet edhe një vdekje nga koronavirusi në Kosovë

admin

UEFA, datat e sakta për garat eliminatore në Champions

admin

Legjenda e Real Madridit, Goyo Benito, ndërron jetë në moshën 73 vjeç

admin