Pas percarjeve te BDI-se Cair opozita gati te perfitoj ne zgjedhjet lokale

Pas percarjeve te BDI-se se Cairit ne mes dy grupeve qe njeri udhehiqet nga ish-kryetari i komunes z.Izet Mexhiti dhe tjetri qe sic thuhet eshte krahu i z.Artan Grubi zv-kryeminister i pare i RMV opozita shqiptare e udhehequr nga ASH dhe AA si duket nuk kan humbur kohe dhe kane bere gati kandidatin per zgjedhjet lokale qe do te mbahen ne vitin 2021 dhe jane te bindur ne fitoren ndaj nje Bashkimi Demokratik te percare dhe te corientuar se cili do te udheheqe me pushtetin qendror kane haruar se ne prag jane zgjedhjet lokale qe sipas opozites ata do te jene fitues bindes ne kete proces.

Kandidati flitet se do te jete nga radhet e Alternatives e cila pritet te kete nje koalicion me Aleancen per Shqiptaret.

Related posts

Triumfon BDI nuk preken rrogat e administrates

admin

Dhunuesit e vajzës nga Shtipi dënohen më nga 2.5 vite burg

admin

Një ditë para fillimit të fushatës: ODIHR e filloi Misionin për vlerësim të zgjedhjeve

admin

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

admin

Modelit të qeverisë teknike i vjen fundi, Zaev-Mickoski: Qeveria e Përzhinës nuk na duhet më

admin

Pendarovski e nënshkroi Instrumentin për aderimin drejt NATO-s

admin