Maqedonia në ditët në vijim do të goditet nga një valë e ftohtë

Një valë e ftohtë do të godasë Maqedoninë.

Në vend nesër do të mbajë mot i qëndrueshëm me temperatura të ulëta në mëngjes. 

Gjatë ditës do të ketë një rritje graduale të vranësirave.Të dielën moti do të jetë me vranësira dhe me reshje lokale të shiut.

Ditën e hënë do të fryjë një erë e lehtë veriore, ndërsa do të ulen temperaturat ditore.

Nga e mërkura pritet që moti të jetë me shi, ndërsa në vendet malore do të bie borë./Telegrafi

Related posts

Vrimat në gypa e harxhojnë pjesën më të madhe të ujit të pijshëm në Maqedoni

admin

Gazetari Vrangalla: Ministria mos manipulojë me numrin e të vdekurve nga koronavirusi

admin

Mbyllet përkohësisht shërbimi epidemiologjik në Gostivar

admin

Sela porosit kreun e BFI-së: Qëndro larg politikës

admin

Partitë pajtohen të mos financohen nga shteti, së shpejti Qeveria pritet të miratojë masat antikrizë

admin

​Bota mobilizohet për të ndihmuar Italinë në luftën kundër koronavirusit

admin