Ndërron jetë legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona

Mediat në Argjentinë raportojnë se ka ndërruar jetë Diego Armando Maradona.

Një lajm i trishtë për botën e futbollit. Një nga futbollistët më të mirë në histori të këtij sporti, Diego Armando Maradona, ka ndërruar jetë.

Është media argjentinas, ‘Clarin’ që raporton për vdekjen e Maradonës.

Mediet në Argjentinë fillimisht raportuan për përkeqësimin e gjendjes së tij shëndetësore.

Por, Clarin tani konfirmon vdekjen e tij, në moshën 60 vjeçare.

Maradona njihet si njëri ndër futbollistët më të mirë që ka pasur futbolli. Ai në vitin 1986 ka ndihmuar Argjentinën të fitoi Kupën e Botës.

Related posts

Koronavirusi SHBA/ Rhode Island kërkon shtëpi më shtëpi për të kapur të ardhurit nga New York

admin

Mbi 700.000 të infektuar në botë: Kina merr frymë – Evropa dhe Amerika zhyten në krizë

admin

Islanda gradualisht i kthehet jetës normale

admin

Klubet e Serie A janë kundër idesë që Liga e Kampionëve të zhvillohet në fundjavë për tu mbyllur edicioni

admin

Çikago, 276 të burgosur infektohen me koronavirus

admin

Sanço në dilemë mes Mançesterit dhe Madridit

admin