Greg Rama kaloi COVID-19? Djali i kryeministrit falenderon mjekët e Sanatoriumit

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama ka kaluar një periudhë të vështirë kohët e fundit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Greg lë të kuptohet se ka fituar betejën me koronavirusin. Ai ka shprehur falenderimin për mjekët e Sanatoriumit. Gregshkruan po ashtu se pas analizave dhe trajtimit në spital e shtëpi ndjehet shumë mirë si fizikisht ashtu edhe mendërisht.

“Një falenderim mjekëve që u kujdesën për mua dhe mbi të gjitha respekt për mjekët dhe infermieret e Senatoriumit. Ndjej detyrimin t’ua shpreh publikisht në kushtet kur realisht po punojnë nën një stres të paparë dhe çfarë nuk po detyrohen të dëgjojnë!

Për fat të mirë pas analizave që më morën në spital dhe trajtimit që mora në shtëpi ndjehem shumë më mirë fizikisht dhe mendërisht.

U desh kjo ndodhi që të më rritej akoma më tepër respekti dhe besimi tek ata të cilët ndodhen në çdo orë e minutë në vijën e parë të zjarrit, në këtë luftë!

Uroj të shkuara dhe shërim sa më të shpejtë gjithë atyre që po përballen me këtë virus të pabesë!”, shkruan Greg Rama.

Related posts

Abdullahu: Qeveria Kurti nuk e meriton që ta udhëheq vendin

admin

Kamioni i parë me mallra serbe futet në Kosovë pas heqjes së tarifës

admin

Në linjën e parë të frontit kundër virusit korona, RMV-ja ka në dispozicion mbi 50 mijë persona

admin

Kuçi: Përgjegjësinë më të madhe për vdekjen e 26 vjeçarit, e ka ministri Vitia!

admin

Veseli në iftar me prindërit: Nga konaku i babës, uroj këdo që punon mbarë

admin

Mimoza Kusari: Sot jemi me maska, por e kemi personalitetin e zhveshur

admin