TRUMP jasht kontrollit:Mjekët marrin më shumë para nëse dikush vdes nga Covid-19

Presidenti në detyrë dhe kandidati republikan për President të SHBA-ve, Donald Trump në një tubim në Michigan, theksoi se doktorët marrin më shumë para nëse dikush vdes nga Covid-19.“Doktorët marrin më shumë para nëse dikush vdes nga Covid-19. Ata janë njerëz të menqur. Ata thonë se gjithkush po vdes nga Covid-19. Në Gjermani nuk është kështu. Kur dikush vdes nga zemra ose kanceri ata thonë se vdiq nga zemra ose kanceri. Te ne, kur kanë ndonjë dyshim nëse dikush vdiq nga zemra, kanceri apo ftohja, menjëherë thonë covidi. Kjo është e vërtetë””, tha kandidati republikan Donald Trump në Michigan.Presidenti Donald Trump tha se vaksina kundër Covid-19 do të jetë gati shumë shpejt duke shtuar se Shtetet e Bashkuara kanë nisur ta lënë këtë sëmundje dhe se ekonomia e këtij shteti nuk do të mbyllet për shkak të koronakrizës.

Related posts

Shteti afrikan dëbon përfaqësuesin e OBSH-së para zgjedhjeve

admin

SHBA, mbi 216 mijë të infektuar me koronavirus

admin

Gjermania lehtëson masat kufizuese, Merkel kërkon vigjilencë

admin

Ndalohen 196.000 persona në hyrje të Gjermanisë nën dyshimin për koronavirus

admin

Alarmon OBSH: Koronavirusi po përshpejton – barnat e paprovuara mund të bëjnë më shumë dëm

admin

Afër 50,000 të vdekur nga Covid-19 në Brazil

admin