Futet me veturë në sheshin e Kievit, godet kalimtarët e rastit – humbin jetën dy persona

Një shofer i pakujdesshëm është futur me veturë në sheshin e “Pavarësisë” në Kiev të Ukrainës, ku si pasojë e përplasjes kanë humbur jetën dy kalimtarë rasti.

Në videon e filmuar nga kamerat e sigurisë që është publikuar nga policia ukrainase, shihet se si vetura futet në shesh më pas “fluturon” mbi turmën e kalimtarëve të rastit dhe më pas vazhdon në drejtim të rrugës, duke goditur një veturë tjetër, transmeton Telegrafi.

Siç raportojnë mediat ukrainase, kjo veturë ka shkelur pesë persona dhe ka shkaktuar dëme materiale në të paktën katër vetura tjera.

Prapa timonit ishte një 66-vjeçar, i cili menjëherë është arrestuar, e hetimet janë duke vazhduar që mund të përcaktojnë motivin e vozitjes vdekjeprurëse. /Telegrafi/

Related posts

Merkel dhe kryeministrat bien dakord për zgjatjen e kufizimeve kundër koronavirusit

admin

Gjermania shënon 141 vdekje e mbi 6 mijë raste të reja të virusit për 24 orë

admin

Gjermani, Merkel diskuton masat për pandeminë me kryeministrat e landeve

admin

Covid-19/ Konfirmohet: SHBA kufizon udhëtimet drejt Kanadasë dhe Meksikës

admin

Mbi 1.8 milion të infektuar në gjithë botën nga Covid-19

admin

Trump: Media po më trajton më keq se Linkolnin

admin