Tetova me vetem nje deputet! Pa minister dhe zv minister.

Sipas informatave te fundit qe vijne nga selia BLU flitet se ne Tetova eshte ne prag te eskalimit te sitauates per arsye se ne kete mandat do te ngelet pa minister dhe zv minister por edhe me vetem nje deputet!

Informatat flasin se antaret e deges se Tetoves jane shume te acaruar me faktin se ne kete mandat ngelen te perfaqsuar me vetem nje deputet ne parlamentin e RMV dhe asnje minister apo zv minister. Sic flitet nga burime te sigurta brenda deges thuhet se asnjeri nga emrimet nuk jane nga Tetova dhe se te gjithe vijne nga rethe te tjera duke filluar nga z.Fatmir Besimi i cili eshte emeruar minister i financave dhe thiren qe eshte kuader i Tetoves mirpo ky i fundit eshte banor i Shkupit dhe nuk ka te bej fare me Tetoven apo degen e Tetoves, i dyti Naser Nuredini eshte nga fshati Kamjan komuna e Bogovines e cila nuk eshte Tetove dhe z.Agim Nuhiu fshati Sllatin komuna e Tearces gjithashtu nuk eshte Tetove.

Ndersa sa u perket deputeteve Tetova perfaqesohet vetem me Bajram Rexhepin per arsye se z.Bedri Fazliu eshte nga fshatri Stremnic komuna e Zhelines dhe Fisnike Bekteshi eshte nga Jazhinca komuna e Jogunovces.

Dega e Tetoves eshte mjaft e shqetesuar per arsyen se 12.000 votat e Tetoves kete mandat nuk u perfillen me e keqja te pakten as nuk u konsultuan deget dhe nendeget te cilat per gati 20 vite ishin ne ball te cdo fitore te bashkimit demokratik per integrim.

Related posts

Qendrat Tregtare i kthehen orarit të vjetër, do të punojnë deri në ora 22:00

admin

22 raste të reja me koronavirus, numri i përgjithshëm shkon në 70

admin

Zhbllokohen llogaritë e komunave, Ligji i përmbarimit pushon deri në fund të muajit Qershor!

admin

Ish ministrja e BDI-së Shyrete Elezi ka nënshkruar 5 milionë euro për komunat maqedonase zero për shqiptarët(Dokument)

admin

Covid-19, një viktimë dhe 46 raste të reja në vend

admin

I vjen keq por nuk kërkon falje për 27 prillin! Taravari shpreson që Mickoski të kërkojë falje në emër të partisë

admin