Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit

Për shkak të mbylljes së njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), sheshet simbolike të Stambollit, si Taksim, Eyupsultan, Ortakoy dhe sheshi i Xhamisë së Re në Eminönü, u kanë mbetur vetëm pëllumbave, shkruan Anadolu Agency (AA).

Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit❮❯
Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit

Qytetarët i kanë lënë sheshet të boshatisura për të respektuar masat kundër pandemisë.

Këto sheshe, ku zakonisht njerëzit ushqenin pëllumbat, tashmë janë përfshirë nga qetësia për shkak të pandemisë. Ndërkaq, disa e

Related posts

​Në Itali 812 të vdekur për 24 orë

admin

BE me plan global për gjetjen e një vaksine kundër Covid-19

admin

Në kohën e virusit korona, Cardi B është shtruar me urgjencë në spital

admin

Vazhdon trendi i rënies së të prekurve me koronavirus në Itali, problem mbetet numri i lartë i viktimave

admin

Gjermani, për një ditë mbi 4.100 të infektuar me koronavirus

admin

Bursat europiane në vlera negative për shkak të pasigurisë shëndetësore

admin