Tetovë, numri i të infektuarve mbërrin në 17

Në Tetovë numri i të infektuarve nga koronavirusi ka mbërritur në 17.Nga Instituti për Shëndet Publik thonë se virusi përhapet për shkak të mos respektimit të rekomandimeve të Qeverisë për mbajtje të distancës sociale si dhe grumbullimit të qytetarëve përpara bankave, dyqaneve si dhe në markete. Nga Instituti thonë se nëse qytetarët vijojnë t’i anashkalojnë masat, do të kërkojnë masa shtesë nga qeveria.

Related posts

Takimi i liderëve te Presidenti, mes datave 10 dhe 12 maj

admin

Covid-19 në vendin tonë, asnjë rast vdekjeje gjatë 24 orëve të fundit

admin

Masat e reja ekonomike, në shumë sektorë paga do të bie në minimale

admin

Komunikacioni në mbarë vendin po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të thata

admin

Nga e mërkura zgjatet ora policore, fillon në ora 16:00 deri në 05:00 të mëngjesit

admin

Koronavirusi, mbyllet Reparti i Gjinekologjisë në Kumanovë

admin