Po bëhen vlerësime nëse edhe në Kumanovë është i nevojshëm karantinimi

Zëvendësministri për Shëndetësi, Armend Arsllani në emisionin ‘Top tema’ tha se objekti i ri për kirurgji në Ohër do të funksinojë si spital për të prekurit nga coronavirus, ndërsa në Kumanovë po bëhet vlerësim profesional nëse do të vendoset karantina si në Dibër.

Ai njoftoi se nëntë persona tashmë janë të prekur nga COVID19 dhe vetëm dy prej tyre janë vërtetuar sot. DY janë nga fshati Tateshi, një nga Veleshta dhe gjashtë nga Labunishtë.

Në Labunishtë funskinon edhe shtabi i krizës dhe po ndiqet gjendja ndërsa në Dibër, sipas tij nuk ka të sëmurë të rinij dhe se 30 persona janë në izolim shtëpiak, dhe nëntë personave u ka përfunduar izolimi.

Related posts

BDI transformon fushatën në Lëvizjen KUJDESEMI për të ndihmuar ballafaqimin me Covid -19

admin

RMV thyen rekorde, vitin e kaluar ka importuar 41.479 automjete të përdorura

admin

Telekomi i Maqedonisë: Të qëndrojmë të lidhur nga shtëpia, me internet fiks dyfish më shumë,mbi 50 TV kanale dhe 10 GB internet celular për të gjithë!

admin

Masat e reja ekonomike, në shumë sektorë paga do të bie në minimale

admin

Stoltenberg i shkruan Spasovskit: Maqedonia është anëtarja e 30-të e NATO-s

admin

Orët policore, përjashtohen njerëzit që kanë nevoja urgjente shëndetësore

admin