Ndërron jetë edhe një paciente, 5 të tjerë lëshohen në kurim shtëpiak

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, njoftoi sot edhe për një viktimë. Bëhet fjalë për një paciente të moshës 65 vjeçare e cila vuante edhe nga disa sëmundje të tjera. Ndërkohë që 5 pacientë të tjerë, sot janë lëshuar në kurim shtëpiak. Kjo pasi gjendja e tyre shëndetësore është përmirësuar dukshëm dhe në testet e fundit ata kanë rezultuar negativë.

“Në 24 orët e fundit janë regjistruar 25 raste të reja të koronavirusit në vend. Sipas qyteteve: Shkup 7, Kumanovë 7, Prilep 2, Tetovë 5, Strugë 2, Gjevgjeli 1 dhe Koçanë 1”, deklaroi Venko Filipçe, ministër i shëndetësisë.

Related posts

Tetovë, mbi 200 gjoba për personat pa maska

admin

Prej sot fillon aplikim për kredi pa interes

admin

Shkelën orën policore, arrestohen 21 persona

admin

Zaev: Është koha që BDI-ja të kaloj në opozitë

admin

Lëvizje e shtuar e qytetarëve para orës policore

admin

Dr. Mikiç: Herët për parashikime, ne jemi akoma në fillim të pandemisë

admin