Gjermani, kinema në kohë pandemie

Biletat mund të bliheshin vetëm në internet dhe filmi mund të ndiqej brenda makinës. Nuk lejoheshe më shumë se dy persona brenda, ku përjashtoheshin dhe fëmijët në përputhje me kufizimet e karantinës.

Kinematë konvencionale në vend aktualisht janë të mbyllura.

Gjermania ka raportuar mbi 66.800 raste Covid-19 dhe 645 vdekje.

Për shumicën e njerëzve, koronavirusi i ri shkakton simptoma të buta ose të moderuara, të tilla si ethe dhe kollë që pastrohen në dy deri në tre javë.

Për disa, veçanërisht të moshuarit dhe njerëzit me probleme shëndetësore ekzistuese, mund të shkaktojë sëmundje më të rënda, përfshirë pneumoni që mund të çojë dhe në vdekje.


Related posts

Macron fton Kosovën dhe Serbinë në dialog

admin

SHBA, rënie e numrit të viktimave nga COVID-19

admin

Italia hap kufijtë me BE-në më 3 qershor

admin

Covid-19, rritet numri i viktimave në Itali

admin

COVID-19, mbi 70 mijë të vdekur në shkallë globale

admin

BB: Bota po përjeton krizën më të madhe ekonomike në 150 vjet

admin