Halil Kastrati nesër do të ndan 1000 pako ushqimore në shumë komuna të Maqedonisë së VeriutLajm i madh!
1000 pako gati për Maqedoninë e Veriut
Nga nesër fillon shpërndarja e pakove ushqimore në shumë komuna të Maqedonisë së Veriut
Te gjitha pakot do te dhurohen ne komuna dhe komunat e bëjnë shpërndarjen neper familjet nevojtare
Komunat që do të dërgohen pakot janë:

Shkup – Çair 100 pako
Shkup – Saraj 70 pako
Shkup – Shutk 30 pako
Shkup – Studeniçan 30 pako

Kumanovë – Te Afrim Ismaili 70 pako
Kumanovë – Komuna e Likovës 140 pako
Tetove – 150 pako
Gostivar – 150 pako
Struge – 70 pako
Komuna e Dollnenit 70 pako

Aksionet do te vazhdojnë çdo ditë në të gjitha komunat ku ka nevojë.
Për detaje të tjera për aksionin në Maqedoninë e Veriut sonte në ora 20:30 do te jem live këtu në FB
Faleminderit shumë vëlla Irfan Buçi për angazhimin vullnetar për ta organizuar këtë aksion te madh në kuadër të Jetimave te Ballkanit
Bamirës Zoti kurrë mos ju humbteRelated posts

Infektohet me koronavirus i punësuari në Klinikën e Kardiologjisë

admin

Funksionarët e BDI-së të gatshëm të dhurojnë krejt rrogën, vetëm mos të ulet rroga e administratorëve

admin

Edhe 29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, numri i përgjithshëm 114

admin

Virusi korona, Dimitrov: 2300 shtetas kanë mbetur jashtë kufijve

admin

Taravari: Qëndroni në shtëpi, 2 javët e ardhshme janë kyçe

admin

Perse nuk po reagon ASH per vendimin e Teuta Arifit !

admin