“KURTI DO TË NA BJERË NË DY GJUNJË MUA E DAUTIT”

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, parashikon se kreu i Lëvizjes Vetëvendosje do t’i “bie në gjunjë” atij dhe AAK-së për bashkëpunim në të ardhmen.

Në një intervistë për Insajderin, Haradinaj ka deklaruar se Kurti do t’i kërkojë bashkëpunim AAK-së, ashtu siç i kishte kërkuar Isa Mustafës dhe LDK-së pas zgjedhjeve të 6 tetorit.

“E di që Kurti ka me ardhë në dy gjunjët me lyp bashkëpunim me Dautin e me Ramushin, ashtu siç i ka rënë Isa Mustafës të cilin e pritke në katund e dikur i thoshte njeri i Rrahman Morinës”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj ka thënë se përgjigja e AAK-së ndaj Kurtit mund të jetë ndryshe prej asaj të Mustafës.

“Mirëpo ne ndoshta nuk jemi aq shpirt të mirë sikurse profa, i themi ‘jo, sepse nuk je i qëndrueshme’”. /Insajderi.com


Related posts

Meda izolohet në Gjermani, ky është mesazhi i tij për kosovarët

admin

Vjosa qëndroi e vetme, por nuk e tradhtoi votuesin e LDK-së

admin

Edhe një viktimë nga Covid-19 në Kosovë

admin

Agim Veliu: Veç ata që janë të çmendur nuk i’u përgjigjen presidentit!

admin

Kushdo që hyn në Kosovë, dërgohet për 14 ditë në karantinë

admin

Qeveria KURTI me autoritarja qe ka pasur Kosova, vetem per nje fjal shkarkoj ministrin!

admin