Koronavirusi, 969 viktima sot në Itali, më i larti nga fillimi i emergjencës

Sipas të dhënave të publikuara nga Mbrojtja Civile në Itali, numri i të prekurve sot ka qenë 4 401, dje ishin 4 492, që e çon numrin e përgjithshëm të të prekurve në  66 414. Ndërsa viktimat sot kanë qenë 969, numri më i lartë që prej fillimit të emergjencës me koronavirusin, numri total i viktimave ka arritur në 9 134. Edhe të shëruarit sot kanë qenë të pakët,  589, ndërsa dje ka qenë dyfishi i sotëm, për një total prej më shumë se 11 mijë të shëruarash në rang vendi.

Related posts

OBSH: Vetëm maskat sanitare nuk mjaftojnë kundër COVID-19

admin

Në Zvicër, në mesin e 16 mijë të infektuarve nga koronavirusi, 12 raste janë nga radhët e shqiptarëve

admin

Ahtisaari po shërohet nga koronavirusi

admin

Një nga punonjësit e pallatit mbretëror është infektuar me Covid-19

admin

Mbi 150 000 të vdekur nga Covid-19 në Evropë

admin

Gjermani, regjistrohen rreth 18400 raste dhe 53 viktima

admin