BE sot rikonfirmon vendimin për fillimin e bisedimeve me Maqedoninë dhe Shqipërinë

Krerët e shteteve ose qeveritë e Bashkimit Evropian do të duhet të riafirmojnë qëndrimin e ministrave të jashtëm të BE-së, të cilët miratuan fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ata gjithashtu do të ritheksojnë angazhimin e tyre për “Përforcimin e procesit të zgjerimit” dhe “Perspektivën e besueshme të BE-së për Ballkanin Perëndimor”, metodologji e re e proceseve që çojnë rajonin drejt Bashkimit Evropian.

Related posts

Dibër dhe Qendër Zhupë, shfuqizohet vendimi për gjendjen e krizës

admin

Altrim Mamuti konfirmon lajmet e Alb-Portalit!

admin

Thaçi e Kurti të mbyllur në Presidencë për më shumë se një orë

admin

Pendarovski: Për momentin nuk ka nevojë për gjendje krize edhe për rajonet e tjera në shtet

admin

Prej sot në Poliklinikën Çair, ndërsa deri në fund të javës edhe në “Mlin Ballkan do të bëhen testime për Kovid 19

admin

30 të arrestuar për shkelje të orës policore në 24 orët e fundit

admin