Zaev: Opozita nuk iu gëzua datës për negociata me BE-në

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev sot u shpreh se kjo gjeneratë duhet të ndjehet krenare sepse arriti që vendin ta anëtarësoj në NATO dhe të merr datë për fillim të negociatave. Kjo sipas tij nuk ishte e lehtë sepse siç u shpreh ai, gjithë kësaj i paraprinë vendime shumë të guximshme.

“Kemi marrë urime nga të gjithë, nga funksionarë të lartë, nga partnerët e koalicionit, nga partitë tjera politike por jo edhe nga opozita. Do të ishte mirë që t’iu urojnë qytetarëve. Është mirë që t’i bëjnë thirrje qytetarëve që edhe ata të gëzohen”, deklaroi Zoran Zaev, kryetar i LSDM-së.

Related posts

Ganiu: Ne pastrojmë, ju rrini në shtëpi!

admin

Intensitet i lartë në pikat për testet e koronës, punkti në Çair të hënën do të nis me punë

admin

Memeti: Me rëndësi detajet për rastet pozitive (VIDEO

admin

Filipçe: Kulmi i sëmundjes për afro një muaj, pritet që në vend të ketë rreth 2.000 të sëmurë nga Kovid-19

admin

Këshilli i Sigurimit vendos sot për zgjatjen e masave

admin

Spasovski: Shkurtohen pagat e funksionarëve të emëruar dhe zgjedhur, përfshi presidentin, kryeministrin, ministrat …

admin