Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm.

Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj

Së fundi ishte pjesë e serialit Cka ka shpija”. Ajo ndërroi jetë vetëm pak minuta më parë në Mjekimin intenziv – QKUK.

Related posts

Kosovarët krijojnë ventilatorin për frymëmarrje, nesër testohet

admin

Rama: Lavdi zotit, numri i të prekurve u rrit brenda parashikimit

admin

Kurti: Sfida jonë mbetët çlirimi i Kosovës nga korrupsioni e kapësit e shtetit

admin

Pak para nisjes së Samitit të Zagrebit, Presidenti Thaçi flet në telefon me kryeministrin kroat

admin

‘Nuk kam njoftë kurrë gru ma fisnike se Rukë Haradinaj’

admin

Haradinaj: Asnjë kryeministër në botë nuk bën atë që bëri Kurti me LDK-në

admin