Tregon Albin Kurti: Thaçi më tha hiqe taksën shkojmë bashkë në Uashington

Albin Kurti, kryeministri i Kosovës ka thënë që tentimi për rrëzimin e Qeverisë ka të bëj me një marrëveshje të gatshme me Serbinë.

Madje këtë e lidhe edhe me atë se çka i ka thënë Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës në takim Albin Kurtit, shkruan gazeta inFokus.

Nuk ka të bëj as me ministrin as trupat e ShBA-ve, por për marrëveshjen e gatshmë për shkëmbim territorial mes Kosovës me Serbinë, ky Pazar presidencial e kërkon rrëzimin e Qeverisë se nuk bëhet, ka marrë fund kjo punë, provoi ta shpallë gjendjen e jashtëzakonshme, pse nuk e shpalli, nuk ka marrëveshje as në shpi të bardhë, as të gjelbër as të kuqe, prandaj motori është të largohet Qeveria e të hapet rruga shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme. Dy orë e takova Presidentin e nuk u morëm vesh pasi tri herë ma përsëriti heqë taksën shkojmë bashkë në Uashington e e bëjmë marrëveshjen, shkojmë bashkë e heqim qafe Serbinë, nuk është ideja me heq tarifën për me fillu negociatat.

Related posts

Qeveria në detyrë ende nuk ka marrë vendim për Pakon e Emergjencës Fiskale

admin

LAJME Flet Isa Mustafa: Albin Kurti ka faj dhe jo LDK

admin

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dhënë mirënjohje kryeinfermieres Sevdie Kryeziu.

admin

Pamjet me dron! Tirana si kurrë më parë, asnjë njeri jashtë, të gjitha rrugët bosh, Rama: I love you

admin

“Jetimat e Ballkanit” ndihmojnë 50 familje të Malishevës

admin

Ballkani kërkon zgjidhje si ta shpëtojë sezonin turistik

admin