Takim i jashtëzakonshëm i liderëve të BE-së dhe PE-së për Kovid-19 dhe Ballkanin Perëndimor

Liderët e Bashkimit Evropian dhe të Parlamentit Evropian nesër do të mbajnë video-konferencë të jashtëzakonshme në të cilën do të shqyrtohen masat e përbashkëta evropiane në luftën kundër koronavirusit të ri dhe pasojat nga pandemia ndaj shoqërisë dhe ekonomisë.

Liderët e BE-së nesër duhet ta konfirmojnë edhe vendimin e Këshillit të BE-së për hapjen e negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë.

Për nesër në orën 10:00 sipas kohës lokale është planifikuar të fillojë edhe seanca e jashtëzakonshme plenare e PE-së, ndërsa deputetët do të mund të përfshihen nga shtëpia.

Related posts

Rusia do të dërgojë ndihmë për SHBA-në

admin

Hapja e kufirit Kosovë-Shqipëri: Kjo është data kur mund të shkojmë në bregdetin shqiptar!

admin

Dastid Pallaska “gozhdon” Albin Kurtin

admin

Nisin hetimet për të gjetur personin që kërcënoi me jetë Albin Kurtin

admin

Shkon në 11 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri, 223 të prekur

admin

COVID-19 “shkrin” trashëgiminë e miliarderëve

admin