Shënohet edhe viktima e tretë nga Koronavirusi në Maqedoni, vdes gruaja që ishte në respirator

Në Klinikën Infektive në Shkup ka ndëruar jetë gruaja nga Dibra që prej të parave ishte transferuar në këtë Qendër Klinike.

Pacientja e ndjerë prej disa ditësh ishte në gjendje të rëndë dhe ishte në respirator. I hospitalizuar është edhe bashkëshorti i saj.

Ata dolën pozitiv më 6 mars, pasi më 27 shkurt ishin kthyer nga Bresha e Italisë.

Së pari të dy ishin në gjendje stabile, por pastaj gruas iu përkeqësua gjendja dhe u vendos në respirator. Ajo tanimë është viktima e tretë në Maqedoni nga korona virusi.

Ndryshe në 24 orët e fundit në Maqedoni janë regjistruar 29 raste të reja me korona virus, me çka numri i përgjithshëm tani është 177 persona./Zhurnal.mk

Related posts

Pas ngujimit 56 orësh, banorët e Kumanovës mbushët sot rrugët e qytetit

admin

Ahmeti: Zaev po rrezikon karrierën politike në shërbim të integrimit të vendit

admin

Zbulohet studimi sekret gjerman i 2012-ës për një pandemi që do vinte nga Azia

admin

Spasovski: Nuk mund të gjithë të jenë të kënaqur nga masat ekonomike

admin

Mbërritën 40 shtetasit e parë nga jashtë, dërgohen në një hotel në Shkup

admin

Parqet dhe malet, të mbushura me qytetarë

admin