Serbi, shënohet viktima e katërt nga koronavirusi

Ministri serb i Shëndetësisë, Zllatibor Lonçar sot deklaroi se një grua 65-vjeçare nga Nishi ka ndërruar jetë nga pasojat nga virusi korona.

Ai shtoi se ajo është viktima e katërt nga Kovid-19 në Serbi.

“Ajo ishte diabetike dhe ishte në respirator prej 21 marsit. Mjekët bënë gjithçka, por nuk arritën t’i ndihmojnë”, theksoi Lonçar.

Ai edhe një herë iu bëri thirrje qytetarëve që të rrinë në shtëpitë e tyre.

Lonçar theksoi edhe se deri më tani në respiratorë janë 21 persona, ndërsa dy foshnjat e infektuara janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Related posts

Hoti priti komandantin e KFOR-it, flasin për gjendjen e sigurisë në vend

admin

Anëtari i VV-së: Tani është momenti ideal për puç ushtarak kundër Hashim Thaçit

admin

Kjo është shuma milioneshe që Kosova humb në ditë për shkak të koronavirusit

admin

Politika apo thëngjilli e largoi Contour Global nga Kosova?

admin

Greqia rihap disa linja ajrore dhe detare

admin

Kosovë, shkon në 135 numri i të prekurve me COVID-19

admin