Prishtinë, ende s’fillon seanca për shkak të kontrollit për koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjfuca dhe ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë hyrë brenda objektit të Kuvendit të Kosovës.

Në Kuvendin e Kosovës tashmë kanë hyrë edhe dy prej liderëve opozitarë, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i Nismës, Fatmir Limaj.

Seanca plenare për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti nuk ka nisur në orën 11:00 siç është paraparë.

KosovaPress mëson se këto vonesa po bëhet për shkak të kontrollit dhe masave preventive ndaj secilit deputetë për shkak të pandemisë COVID 19.

Related posts

Haziri krenar me Agim Veliun: Nuk e ndalën plumbat, e lërë më akuzat e ulëta të militantëve

admin

UNMIK-u ua rikujton Thaçit e Kurtit që ende ka autoritet në Kosovë

admin

Anita Haradinaj u bën thirrje të qëndroni në shtëpi: Ta injorojmë politikën, vetëm njëherë në jetë të merremi me shëndetin tonë

admin

​Kosovë, vendimet e Qeverisë për parandalimin e koronavirusit mbesin në fuqi deri me 6 prill

admin

Materialet mbrojtëse nga Turqia, Rama: Erdogani na bëri nder të madh!

admin

Limaj ngushëllon familjen Haliti, bën thirrje që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi

admin