“Mos bërtit a more vesh”, Vjosa Osmani përplaset me deputetin e LDK-së

Kanë shpërthyer përplasjet mes kryeparlamentares Vjosa Osmani dhe deputetëve, të cilët donin replikë pas fjalës së Kryeministrit Albin Kurti.

Kryeministrit, në seancën ku pritet të votohet për shkarkimin e tij, i kanë replikuar deputetët e LDK’së dhe AAK’së pas fjalës së tij.

Dikush nga ta më tej deshi të merrte prapë fjalën, e Osmani tha se s’mund t’ia jap një minut sepse po e repsekton rregullorën e Kuvendit.

“Mos bërtit deputet. Mu askush s’ka nevojë me më tregu cka me bo, a morëm vesh”, tha Osmani, duke bërtitur.

Related posts

22 vjeçarja shqiptare me Koronavirus tregon ditë pas dite se çfarë ndodhte me trupin

admin

BERZH: Shqipëria me rënien më të madhe ekonomike në Ballkan

admin

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Tiranë 40-vjeçari me katër emra

admin

Thaçi: Barrierat për dialog janë hequr nga Kosovë, Serbia s’ka pretekst për vonesa

admin

Shërohen 1 mjek dhe 2 infermiere të prekur nga COVID-19 në Shqipëri

admin

Ekonomia greke pritet të tkurret deri në 10 për qind

admin