Krasniqi: Kjo ka qenë Qeveria me e paaftë e Kosovës

Shefi i Grupi Pralamentar të PDK-së, Memli Krasniqi edhe një herë ka bërë të ditur se do të votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Krasniqi gjatë fjalës së tij hyrse ka thënë se jo vetëm se kanë qëllim si opozit të ia shkurtojë jetën Qeverisë por sipas tij kjo ka qënë një ndër Qeverit më të paafata.

“Kjo ka qenë Qeveria me e pafatë dhe më e cakorduar e Kosovës”, ka thënë ai./Gazeta inFokus

Related posts

ALBIN KURTI EMËRON NË BORDIN E QKUK-SË NJERIUN E AFËRT TË TIJ DHE TË ARBEN VITISË

admin

Qeverisë kosovare i kërkohet që të gjithë punëtorët të përfshihen në Pakon Emergjente

admin

Presidenti Thaçi: Qytetarët dhe policia nuk janë të obliguar që ta zbatojnë vendimin e qeverisë sepse kështu bëjnë vepër penale

admin

13 vjet nga vizita e presidentit Bush në Shqipëri

admin

BE-ja i kërkon Kosovës t’i lërë anash dallimet politike

admin

Haradinaj: AAK mbështet krijimin e qeverisë së re pa qenë pjesë e saj

admin