Glauk Konjufca LDK-së: Pse nuk e shkarkuat Hashim Thaçin kur ua shkarkoi ministren tuaj

Ministri i Jashtëm, Glauk Konjufca, ka thënë që LDK nuk po është e sinqertë me arsyen e tentimit për rrëzimin e Qeverisë.

Konjufca ka thënë që nuk është arsye reale shkarkimi i Veliut, shkruan gazeta inFokus.

Konjufca madje ka marrë një shembull, kur Hashim Thaçi sa ishte Kryeministër e shkarkoi nga ministrja Nekibe Kelmendin.

“Pse kur ja u shkarkoi Thaçi Nekibe Kelemendi nuk e rrëzuat Qeverinë, po bëni dallime mes njerëzve tuaj”, ka thënë Konjufca.

Ndërsa, ka shtuar se Veliu edhe para kësaj deklarate godiste Qeverinë ku ishte pjesë edhe ai.

“Kush po e lyp sherrin këtu, mund të ua jap listën e përçdo javshme të goditjeve të Agim Veliut, duke thënë koalicioni nuk e ka të gjatë, kush po e lyp rrëzimin e kësaj qeverie, kush po e provokon, nuk ka kurrfarë dileme këtu”, ka thënë Konjufca./Gazeta inFokus/

Related posts

Shkon në 50 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, 1 415 të infektuar

admin

Kurti: Sfida jonë mbetët çlirimi i Kosovës nga korrupsioni e kapësit e shtetit

admin

Për 24 orë në Kroaci janë regjistruar 74 tërmete

admin

Jetimat e Ballkanit ndihmojnë Gjilanin me 100 pako ushqimore

admin

Arrestohen 10 persona, thyen rregullat e lëvizjes në kohë pandemie

admin

BE-ja pritet të vendos hapjen e negociatave me Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë

admin