Fjalët e mëdha të Fatmir Limajt para rrëzimit të qeverisë

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se kjo qeveri nga fillimi ka qenë qeveri e krizës, dhe është shprehur hapur kundër situatës që ka krijuar politika.

“Vendi i ynë  është në krizë qeveritare dhe sot jemi mbledh këtu për ti dhen një epilog kësaj situate politike”

Limaj u shpreh se qeveria po rrëzohet përshake të mos unifikimit, shkruan Gazeta inFokus.

Qeveria e ka rrëzuar veten sepse ka munguar bashkëpunimi i partnereve të qeverisë, dhe si e tillë duhet të shkojë”

Limaj ka deklaruar se nuk është koha të ndahemi kush është me Evropën e kush me Amerikën  që sipas tij Kosova ka nevojë edhe për Evropën edhe për Amerikën. /Gazeta inFokus/

Related posts

Nga e hëna nis faza e dytë e lehtësimit të masave në Kosovë

admin

Serbia vendos hapjen e kufijve me vendet e rajonit

admin

14 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

admin

​Ndihmohen me artikuj ushqimorë strehimoret në të gjithë Kosovën

admin

SHËROHEN DY PACIENTË ME COVID-19 NGA VUSHTRRIA, 4 TË TJERË NË GJENDJE TË RËNDË

admin

Nga 23 marsi ‘mbyllen’ fluturimet civile në aeroportin e Rinasit, vetëm Air Albania do të vazhdojë fluturimet

admin