Filipçe: Mbani 2 metra distancë kur komunikoni me njerëz ose shkoni në market

Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe në profilin e tij në facebook ka porositur qytetarët që të mbajnë distancë prej 2 metrave kur flasin me njëri tjetrin dhe kur shkojnë në market. Vetëm në këtë mënyrë sipas tij do të parandalojmë përhapjen e virusit.

“Qytetarët në kohën e inkubacionit, mund të jenë bartës të virusit dhe të mos jen në dijeni për këtë. Derisa keni simptoma, mos u afroni tek të moshuarit të cilët janë në rrezik më të madh nga ky virus”, ka shkruar Filipçe.

Related posts

Virusi korona në vend, përfitimet dhe pasojat nga jeta në vetë-izolim

admin

Zgjedhjet në BFI, reagon ASH-ja e Selës. BDI largë duartë nga BFI-ja

admin

Hapen kufinjtë për shtetasit e huaj të cilët do kalojnë tranzit në territorin e Maqedoninë së Veriut

admin

21 persona thirren në bisedë informative për ngjarjet në Hasanbeg

admin

VMRO-DPMNE: Respekt për gazetarët – Ata janë heronjtë që na informojnë në kohë, shërim më të shpejtë për gazetarin e infektuar me Kovid-19

admin

“Transportuesi”, Vlladimir Taleski dënohet me 8 vjet burg

admin