Ekskluzive: Shkarkohet KURTI

Albin Kurti eshte shkarkuar nga posti i kryeministrit te Kosoves me 82 vota pro dhe 32 kunder duke shenuar keshtu qeverin me jeteshkurte ne historin e shtetit te Kosoves por edhe rajon.

LDK ka propozuar mocion mos besimi ndaj qeveris se Kosoves e cila sot edhe u votua nga shumica e deputeteve te Kosoves duke shkarkuar Albin Kurtin.

Qeveria KURTI do te mbahet mend per keto afer 50 dite qe qeverisi ne republiken e Kosoves per shkeljen kushtetuese qe beri vetem para disa diteve me cenimin e te drejtave te qytetareve duke ndaluar levizjen e lire, qeveria e KURTIT do te mbahet mend per skandalin qe beri ministri Blerim Reka duke i ofruar koridor Serbis per mes Kosoves per nje dalje ne Shqiperi ne detin Adriatik, qeveria KURTI do te mbahet mend per cenimin e fjales se lire ku shkarkoj ministrin e brendshem vetem pse pat mendim personal te ndryshem nga kryeministri qe i kushtoj me shkarkim, qeveria KURTI do te bahet mend per heqjen e takses me Serbin pa asnje kusht dhe mareveshje, qeveria KURTI me se shumti do te mbahet mend per prishjen e raporteve me SHBA-te.

Related posts

Osmani: Shpresoj që BE-ja ta dëgjojë thirrjen tonë të zëshme për vizat

admin

Nga 1 prilli Serbia ka importuar në Kosovë produkte në vlerë rreth 12 milionë euro

admin

Letra e Komisionit të Venecias: Nuk mund të merremi me kërkesën tuaj, sepse do ta dëmtonim Gjykatën Kushtetuese

admin

​Hooper: Në marrëveshjen Kosovë-Serbi ka komponentë territorial

admin

Heqja e taksës i solli mbi 17 milionë euro ekonomisë serbe

admin

Haradinaj, Kusarit e Kurtit: Unë nuk i vallëzoj Gadafit, nuk i zgërdhihem Bërnabiqit

admin