Edhe Melania Trump testohet për koronavirus, rezulton ….

Sekretarja e Shtypit e Shtëpisë së Bardhë Stephanie Grisham i tha CNN të hënën se Zonja e Parë, Melanie Trump, ishte testuar për koronavirus

Rezultatet u kthyen duke treguar se Melanie rezultoi negativ për virusin vdekjeprurës.

Ky si duket është një lehtësim i madh për familjen Trump. Presidenti Trump njoftoi se Zonja e Parë ishte testuar gjatë një konference për shtyp.

Grisham tha: “Zonja Trump u testua në të njëjtën natë kur Presidenti u testua. Testi ishte negativ.”

Në atë kohë u testuan Zëvendës Presidenti Mike Pence dhe Zonja e Dytë Karen Pence. Të dytë rezultuan negativ.

Mike Pence është personi i pikave të administratave të Trumpit që koordinon përgjigjen ndaj pandemisë.

Çifti u testua pasi një anëtar i ekipit të Zëvendës Presidentëve kishte testuar pozitivisht për sëmundjen.

Related posts

Jugkoreanët votojnë me maska dhe doreza

admin

Trump: Media po më trajton më keq se Linkolnin

admin

Pëson ndryshime instagrami i princit William dhe Kate pasi Harry & Meghan lanë mbretërinë

admin

Linjat hekurudhore në Itali rifillojnë punën, niset treni i parë me 192 pasagjerë

admin

Kufijtë në Europë nga e shtuna më të depërtueshëm

admin

BE ka identifikuar informacione të rrejshme për Covid-19 që vijnë nga Rusia

admin