DOKUMENT|AAK i tregon arsyet pse do të votojë për rrëzimin e Kurtit

Në ditën kur do të votohet në Kuvend të Kosovës mocioni për rrëzimin e Qeverisë Kurti, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka bërë të ditur disa prej arsyeve e se pse janë pro, duke i përmendur sic kanë thënë pesë dështimet e kryeministrit, Albin Kurti, SHKRUAN Gazeta inFokus.

Në dokumentin që ka siguruar Gazeta inFokusnga AAK’ja thuhet se asnjëherë nuk kanë besuar se kjo qeveri do të ketë stabilitet.

Sipas partisë që udhëhiqet nga Ramush Haradinaj, Albin Kurti qëllimshëm ka provokuar rrëzimin e Qeverisë, në një kohë të rëndë kur vendi po përballet me pandeminë koronavirus.

LAJME

DOKUMENT|AAK i tregon arsyet pse do të votojë për rrëzimin e Kurtit

Autori: Gazeta inFokus10:59 | 25 March 2020

Në ditën kur do të votohet në Kuvend të Kosovës mocioni për rrëzimin e Qeverisë Kurti, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka bërë të ditur disa prej arsyeve e se pse janë pro, duke i përmendur sic kanë thënë pesë dështimet e kryeministrit, Albin Kurti, SHKRUAN Gazeta inFokus.

Në dokumentin që ka siguruar Gazeta inFokusnga AAK’ja thuhet se asnjëherë nuk kanë besuar se kjo qeveri do të ketë stabilitet.

Sipas partisë që udhëhiqet nga Ramush Haradinaj, Albin Kurti qëllimshëm ka provokuar rrëzimin e Qeverisë, në një kohë të rëndë kur vendi po përballet me pandeminë koronavirus.

Related posts

13 vite më parë u miratua deklarata e Ahtisaarit

admin

Prishtina zyrtarisht në karantinë, asnjë i gjallë në rrugë

admin

Deputetja e PDK-së: Kurti, Vitia dhe Sveçla duhet të japin përgjegjësi për vdekjen tragjike të 26 vjeçarit

admin

Deklaroi se koronavirusi s’është i vërtet dhe Ramën e quajti fashist, nisin hetimet për Olsi Jazexhiun

admin

Kushdo që hyn në Kosovë, dërgohet për 14 ditë në karantinë

admin

PDK akuzon Kurtin se po bën presion ndaj Gjykatës Kushtetuese: Të ndalen këto sulme të ulëta

admin