Deputetët e Kosovës mbajtën një minutë heshtje për Leze QenënDeputetët e Kuvendi të Republikës së Kosovës mbajtën një minutë heshtje për aktoren e ndjerë Leze Qena e cila ndërroi jetë paraditen e sotme.

“Kosova sot ka humbur ikonën e skenës teatrale, prandaj ju ftoj për një minutë heshtje”, deklaroi kryeparlamentarja Vjosa Osmani në fillim të seancës për mocionin e mosbesimit.

Ndryshe, sot Kuvendi i Kosovës u mblodh për të rrëzuar Qeverinë Kurti.Related posts

​Kuvendi ende nuk i ka dërguar njoftim zyrtar presidentit për mocionin

admin

KJO ËSHTË “MARRËVESHJA SEKRETE” KOSOVË-SERBI, PËR TË CILËN PO FLASIN TË GJITHË

admin

Ndërpritet qarkullimi i linjës hekurudhore, Prishtinë-Shkup dhe anasjelltas

admin

Fero dhe Arbenita ndahen përfundimisht?

admin

Koronavirusi, regjistrohet viktima e 8 në Shqipëri

admin

Për dallim nga Maqedonia, BE e bombardon Shqipërin me kushte

admin