Daut Haradinaj: Jam i sigurte që do t’ia marrim mandatin Albin Kurtit

Në mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti, shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Daut Haradinaj, ka thënë që është i sigurtë që do t’ia marrin mandatin Qeverisë Kurti.

E për këtë dhe pse do ta votojnë, Haradinaj edhe ka përmendur arsyet, shkruan gazeta inFOkus.

“Kjo është situatë në rrethana më së paku të dëshiruara, ne patëm konsideru që kjo Qeveri nuk do ta ketë jetën e gjatë, më vjen mirë që jemi shumë prezent, e jam i sigurtë që do t’ia marrim mandatin kësaj Qeverie, arsyet i kemi bo publike deri tash, e para ishte diskriminimi buxhetor i zonave të caktuara, heqja e taksës pa asnjë profit për Republikën e Kosovës e mosnegocimi i saj me ShBA-të e besa as me partnerët e koalicionit, e kjo natyrisht pikërisht kjo taksë e ka qu në shpi”./Gazeta inFokus/

Related posts

Nora Istrefi edhe kuzhiniere e shkëlqyer, përgatitë tavë me speca të mbushur

admin

59 vjet nga vdekja e Ahmet Zogut – si u bë mbret dhe si iku nga Shqipëria

admin

Nga sot zgjerohet harta e zonave të gjelbra në Shqipëri

admin

“Jetimat e Ballkanit” ndihmojnë 50 familje të Malishevës

admin

Presidenti Thaçi sot vendos për njërën nga dy mundësitë, ose do të ketë qeveri të re, ose zgjedhje

admin

Mustafa: Duhet të marrë fund që dikush i LDK’së të jetë kundër veprimeve të LDK’së

admin