Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

Në ora 11:00 do të fillojë seanca për mocionin e mosbesmit ndaj qeverisë Kurti,raporton Gazeta Express.

Në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett.

Kosnett dje ka mbështetur seancën e sotme duke shkruar se është I kënaqur që po mbahet kjo seancë, dhe që institucionet po e respektojnë kushtetutën e Kosovës.

“Siç i kam thënë Kryeministrit Kurti sot, është e rëndësishme që Kuvendi dhe gjitha institucionet ta respektojnë Kushtetutën”, ka thënë Kosnett.

Related posts

Covid-19, Rama nuk përjashton rikthimin e karantinës

admin

Tovërlani: Mos vazhdimi i kampionatit do t’i shkatërroj futbollistët

admin

Virusi korona, shënohet viktima e 5 në Shqipëri

admin

Këshilltari i Thaçit: Kurti u prish me Amerikën për Borrellin

admin

Gjykata kushtetuese rrezon vendimin e Albin Kurtit(FOTO DOKUMENT)

admin

ALBIN KURTI EMËRON NË BORDIN E QKUK-SË NJERIUN E AFËRT TË TIJ DHE TË ARBEN VITISË

admin