Vendimi i Qeverisë po rrezikon qytetarët e Kosovës, të gjithë janë mbledhur në turma për ta marrë socialin

Në shumë qytete të Kosovës në këto momente është krijuar tollovi para pikave zyrtare të Postës së Kosovës. Me qindra persona jenë mbledhur, kryesisht të moshuar për t’i marrë asistencat sociale. Kjo pasi që Qeveria ka marrë vendim që pensionet t’i lëshojë para kohe, shkrrun Gazeta Express.

Vendimi i Qeverisë po rrezikon qytetarët e Kosovës, të gjithë janë mbledhur në turma për ta marrë socialin

Në shumë qytete të Kosovës në këto momente është krijuar tollovi para pikave zyrtare të Postës së Kosovës. Me qindra persona jenë mbledhur, kryesisht të moshuar për t’i marrë asistencat sociale. Kjo pasi që Qeveria ka marrë vendim që pensionet t’i lëshojë para kohe, shkrrun Gazeta Express.

Por, të gjitha këto shërbime këta persona do të duhet që t’i kryejnë para orës 10:00. Kjo ngase Qeveria e Kosovës ka vendosur që ta kufizojë lirinë e lëvizjes.

Por, kjo punë ka krijuar tollovi. Këta persona po qëndrojnë shumica pa maska e mjete tjera mbrojtëse, pa e mbajtur po ashtu distancën, duke e rrezikuar në këtë mënyrë vetën dhe secilin që të infektohet me koronavirus, Covid-19.

Related posts

​Mbahet takimi koordinues për “Pakon për Rimëkëmbje Ekonomike”

admin

Kosovë, masa të reja kundër Covid-19

admin

Kur do mbarojë kjo situatë? Rama përgjigjet me fjalët e profetit Muhamed!

admin

THAÇI PAS TËRMETIT: POPULLI I KOSOVËS SOLIDARIZOHET ME POPULLIN MIK KROAT

admin

Deputeti i AAK-së: “Mjaft z. Kurti- E solle Serbinë në Kosovë“

admin

​LDK FAJËSON VV-NË PËR SHKAKTIM TË KRIZË POLITIKE NË KOSOVË

admin