Turqi, lutje nga altoparlantët e xhamive për të përfunduar koronavirusi

Në mbarë Turqinë, pas ezanit të jacisë, nga altoparlantët e xhamive janë bërë lutje që sa më shpejt të përfundojë koronavirusi i ri (COVID-19) dhe të shërohen të sëmurët, raporton Anadolu Agency (AA).
Nën kujdesin e Drejtorisë së Çështjeve Fetare (Dijanet) të Turqisë, menjëherë pas ezanit të jacisë në 90 mijë xhami në të gjitha qytetet e Turqisë janë kryer lutje për përfundimin e koronavirusit.

Related posts

Izolimi i botës bëri që pandat të çiftoheshin pas 10 vitesh përpjekje

admin

Vendosja e maskave do të bëhet e detyrueshme në Gjermani

admin

​63 mijë të vdekur dhe mbi 1 milion e 69 mijë raste me koronavirus në SHBA

admin

Pasi që Kongresi u paralajmërua se 150 milionë amerikanë mund të infektohen me coronavirus, aeroportet, rrugët dhe parqet zbrazen(FOTO)

admin

Modelja nuk përmbahet, publikon imazh në shtrat me partnerin

admin

Avioni më i madh i ngarkesave në botë dërgon furnizime mjekësore në Poloni

admin