Trump: Izolimi i zgjatur mund të shkatërrojë vendin

Presidenti amerikan, Donald Trump, paralajmëroi sot për izolim e zgjatur të jetës publike në SHBA.

Ai tha se ky izolim e ka zhytur ekonominë në krizë dhe mundet edhe ta shkatërrojë vendin.

“Ju mund të shkatërroni një vend duke e mbyllur atë në këtë mënyrë”, tha ai në Fox News.

Trump shtoi se do t’i rivlerësonte efektet e periudhës së rekomanduar të izolimit 15-ditor javën e ardhshme.

Donald Trump tha se pretendon t’i heqë kufizimet për koronavirusin e ri deri më 12 prill për Pashkë.

Related posts

Merkel: Koronavirusi, sfida më e madhe pas Luftës së Dytë Botërore

admin

A ndikon ftohja e përnjëhershme e motit në coronavirus? Çfarë thonë shkencëtarët

admin

Qeveria britanike do t’ua paguan rrogën të gjithë atyre që kanë humbur vendet e punës nga Coronavirusi

admin

Koronavirusi, Conte: Nuk pendohem për asgjë, do ta bëja përsëri gjithçka njësoj!

admin

Pandemia/ Mjekët italianë: Jemi në fund të forcës sonë, pacientët po infektojnë stafin

admin

​Diplomatët e OKB-së konfirmojnë: Mercenarët rusë po luftojnë në Libi

admin