RMV do të marrë 66 milionë euro nga BE për luftë kundër virusit korona

Bashkimi Evropian do ta ndihmojë Maqedoninë e Veriut me 66 milionë euro për luftë kundër virusit korona, shkruajti në Tuitter euroambasadori, Samuel Zhbogar, njofton Portalb.mk.

“Bashkë jemi në luftë kundër këtij virusit famëkeq. Në këtë kohë nevoje, BE do ta mbështet Maqedoninë e Veriut me 4 milionë euro për nevoja urgjente, 50 milionë euro për rimëkëmbe socioekonomike, 9 milionë euro për sektorin privat dhe 3 milionë euro mbështetje direkte për buxhetin”, tha Zhbogar.

Related posts

Vdesin 6 pacient me koronavirus në Maqedoni, në total 44 viktima

admin

Dy statuset “vetëvrasëse” të Arta Toçit dhe Omer Ajdinit i eliminuan nga gara për deputet(FOTO)

admin

Emrat e zv/ministrave, më së voni të martën

admin

Zaevi del për herë të dytë negativ ndaj Kovid-19

admin

Shekerinska për vizitë në kazermën e Kumanovës

admin

Rishikimi i buxhetit shkurton fondet e të gjitha ministrive, përveç shëndetësisë

admin