Policia e Maqedonisë me dronë do të vëzhgojë gjatë orës policore

Ministri për Punë të Brendshme, Naqe Çulev në televizionin Telma tha se do të kërkojë nga Qeveria e Maqedonisë të përdoren dronët me qëllim që të kontrollohen shkeljet eventuale të orës policore.

“Do të kërkoj që të vihet në funksion njësia e dronëve. Dronët që i kemi ne kanë mundësi të mëdha teknike, do të mund të skenojnë gjendjen dhe të regjistrojnë të gjitha shkeljet e orës policore”, tha Çulev, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ai tha se dronët që i ka shteti mund ta shohin regjistrimin e automjeteve dhe se dronët janë në gjendje funksionale, por duhet të nisin të funksionojnë.

Ndryshe, tashmë në Maqedoni ka orë policore, ku ndalohet lëvizja e qyttarëve nga ora 21:00 deri në orën 5 të mëngjesit./Telegrafi/

Related posts

Hekuran Duka falënderon qytetarët e Dibrës për sjelljen e tyre gjatë krizës

admin

Sugareski: Nëse është e nevojshme do të ndalohet lëvizja mes qyteteve dhe fshatrave

admin

Tetovarët të revoltuar, nuk jeni të mirëseardhur në Tetovë më!

admin

Bujar Osmani i kundërpërgjigjet Zoran Zaevit për Kryeministrin shqiptar

admin

Në vend të 15, kthimi i TVSH-së për prodhimet vendore do të jetë 20%

admin

Gjendja në Dibër dhe Qendër Zhupa është stabile

admin