Pas 19 viteve, Komuna e Likovës sjell vendim për ngritjen e lapidarit në Sllupçan

Sakrifica administrative mori fund, nga sot jemi shumë afër të finalizimit të projektit të shumë pritur – ” Lapidarit tek varrezat e dëshmorëve në f. Sllupçan ”
Vendimi për ndërtimin e Lapidarit në varrezat e dëshmorëve në f.Sllupçan merr dritë të gjelbërt nga Këshilli i Komunës së Likovës i propozuar nga Kryetari i Komunës se Likovës z.Erkan Arifi, Pas përfundimit të procedurave administrative për aprovimin e planit urbanistik në një periudhë të kaluar shumë vjeçare erdhi dita të sjellet edhe vendimi për ndërtimin e Lapidarit.
Tani pason faza e projektit ideor, projektit kryesor dhe leja e ndërtimit.

Related posts

Rekomandim bankave që ti paguajnë pensionet deri më 28 mars

admin

Pendarovski do të mbajë mbledhjen e liderëve në gjysmën e parë të muajit maj

admin

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri më 25 gradë

admin

Ahmeti: Nuk ka ndasi në qeveri, të gjithë punojnë bashkë për të koordinuar aktivitetet

admin

Çfarë do të punojë nga nesër? Përgjigjet ministri Filipçe

admin

BE-ja sot formalisht pritet të vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut

admin