Numri i viktimave në Itali sërish rritet, për 24 orë 743 të vdekur nga coronavirusi

Trendi pozitiv dyditor i rënies së numrit të viktimave të coronavirusit në Itali është ndërprerë sot, kjo për faktin se në 24 orët e fundit janë regjistruar 743 persona që kanë humbur jetën.

Deri më tani në Itali coronavirusi ua ka marrë jetën 6.820 personave, kurse numri i përgjithshëm i të prekurve me COVID-19 në këtë shtet që nga fillimi i shpërthimit të pandemisë ka shkuar në 69.176, transmeton Telegrafi.

Megjithatë shefi i mbrojtjes civile në Itali, Angel Boreli, ka bërë të ditur se numri i personave të shëruar dita ditës po rritet dhe se paraqet gjithsesi një lajm pozitiv.

Ndërkaq pas Italisë vendi më i prekur në Evropë po vazhdon të jetë Spanja, ku vetëm sot është raportuar se numri ka arritur shifrat rekord. /Telegrafi/

Related posts

Erdogan refuzon dorëheqjen e ministrit të Brendshëm

admin

Turqia kapërcen pragun e 1 000 të vdekurve nga pandemia

admin

Pak klientë pavarësisht hapjes së qendrave tregtare në Austri

admin

Italia, Spanja dhe SHBA-ja, vatrat kryesore të epidemisë së koronavirusit

admin

Itali, 1 pozitiv në 27 teste, numri më i ulët nga fillimi i pandemisë

admin

SHBA-të urojnë Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin në NATO

admin