NDI AMERIKAN: BDI FITUES ABSOLUT NË BLLOKUN SHQIPTAR

Sipas anketës së bërë nga instituti amerikan NDI, BDI udhëheq bindshëm kundrejt të gjitha partive tjera shqiptare. Derisa BDI gëzon rejting prej 7,2%, dy partitë Alternativa dhe Aleanca për shqiptarët bashkë kanë rejting prej 5.6%.

Partia tjetër BESA, e cila është në koalicion me LSDM-në gëzon rejting prej 1,7%.

Vetëm tek votuesit shqiptarë, BDI gëzon rejting prej 30%, ndërsa dy partitë bashkë, Alternativa dhe Aleanca për shqiptarët kanë rejting 21%.

Related posts

Ora policore gjatë uikendit nga 16:00 deri në orën 05:00, për të gjithë qytetarët

admin

Nuk respektohet vendimi i qeverisë për mbajtjen e detyrueshme të maskave

admin

Çulev-Siarto: Mbështetja nga Hungaria është konfirmim i marrëdhënieve të mira mes dy vendeve

admin

25-vjeçari përplas me makinë katër fëmijë, humb jetën fëmija 4 vjeç

admin

Ahmeti: Nuk ka ndasi në qeveri, të gjithë punojnë bashkë për të koordinuar aktivitetet

admin

Filipçe: 16 raste të reja dhe dy viktima nga coronavirusi

admin