MPJ riatdheson 63 shtetas me ndihmën e Kosovës dhe Malit të Zi

Ministria e Punëve të Jashtme në Republikën e Maqedonisë së Veriut informon se në bashkëpunim me Ministrinë e Punëve të Jashtme të Malit të Zi dhe të Kosovës, këtë mëngjes kanë organizuar kthimin e 63 shtetasve maqedonas në vendin e tyre. Transporti u realizua me një autobus dhe 19 vetura. Të gjithë shtetasit do të vendosen në karantinë të detyrueshëm, në përputhje me masat mbrojtëse gjatë pandemisë.

Në të njëjtën kohë, me autobus gjatë rrugës për në Mal të Zi, është mundësuar kthimi i 15 qytetarë malazez në vendin e tyre.

Ministria e Jashtme shpreh mirënjohje për autoritetet malazeze dhe kosovare për bashkëpunimin, tranzicionin e qetë dhe solidaritetin./Alsat

Related posts

Virusi korona, numri i të izoluarve në vend shkon në 7.266

admin

“Transportuesi”, Vlladimir Taleski dënohet me 8 vjet burg

admin

Gostivar, 4 punonjës mjekësorë të infektuar nga virusi

admin

Sela nuk po mundet te ndryshoj njejt si Thaci edhe ai do te nxjer kandidat ne zonen e 3 dhe te 4 zgjedhore

admin

53 raste të reja dhe 5 të vdekur në 24 orët e fundit

admin

Prokuroria e Strugës hap hetimet për liturgjinë fetare gjatë pandemisë

admin