Mediat sllovene: Republika e Maqedonisë së Veriut në rrugën evropiane

Një pjesë e mediave në Slloveni sot më mëngjes kanë publikuar se në mbledhjen e sotme të ministrave për punë të jashtme të vendeve anëtare të BE-së do të miratohet vendimi për fillim të negociatave me Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë, njoftoi korrespodenti i MIA-s nga Sllovenia.

Televizioni shtetëror slloven në tekstin me titull “Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipëria, më në fund në rrugën evropiane”, shkruan se do të miratohet vendimi për fillim të negociatave.

Ndërkohë gazeta “Dello”, shkruan se edhe në kohë të pandemisë me koronavirusin, është më se e qartë se më në fund do të miratohet vendimi për fillim të negociatave me Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.

Related posts

Kovid-19, një pacient zgjohet pas dy javësh në respirator në spitalin “8 Shtatori”

admin

Ohri dhe Struga janë larg nga pritja e pushuesve

admin

Dimitrov: Historia t`i lihet historianëve, të merremi me të tashmen dhe të ardhmen

admin

Koronavirusi, kallëzim penal për ish drejtoreshën e Klinikës për sëmundje të lëkurës

admin

Aplikacioni “Stop Korona” prej sot është i kapshëm për telefonat celularë

admin

Maqedoni, përmbaruesve u ndalohet veprimtaria deri më 30 qershor

admin