Masimo Morati rikthehet në futbollin italian

Masimo Morati që bëri historinë me Interin, duke arkëtuar tripletën në vitin 2010, diçka që nuk ka arritur ta bëjë asnjë ekip tjetër Italian, tani rikthehet sërish në futbollin italan. Sipas të përditshmes italiane “Corriere dello Sport”, ish-presidenti zikaltër mund të rikthehet përsëri në krye të një klubi. Thuhet se 74-vjeçari është i interesuar të marrë në pronësinë e tij klubin tjetër italian, Kremonese. Këta të fundit militojnë në Serie B dhe janë në luftë për të mos rënë një kategori më poshtë.

Related posts

Konfirmohet edhe një vdekje nga koronavirusi në Kosovë

admin

Gabimi i skautëve të Real Madridit për Hallandin

admin

Arbër Zeneli publikon fotografi me fanellën e Kosovës

admin

Ferhan Hasani: Shkëndija është klubi im i zemrës

admin

Berisha: Vendim i drejtë për sfidën Maqedoni-Kosovë

admin

FC Shkupi në telashe, lëndohet sërisht portieri Aleksovski

admin