Masimo Morati rikthehet në futbollin italian

Masimo Morati që bëri historinë me Interin, duke arkëtuar tripletën në vitin 2010, diçka që nuk ka arritur ta bëjë asnjë ekip tjetër Italian, tani rikthehet sërish në futbollin italan. Sipas të përditshmes italiane “Corriere dello Sport”, ish-presidenti zikaltër mund të rikthehet përsëri në krye të një klubi. Thuhet se 74-vjeçari është i interesuar të marrë në pronësinë e tij klubin tjetër italian, Kremonese. Këta të fundit militojnë në Serie B dhe janë në luftë për të mos rënë një kategori më poshtë.

Related posts

NEYMAR KA ZGJEDHUR SKUADRËN E RE, BRAZILIANI REFUZON RINOVIMIN E KONTRATËS

admin

Tajson refuzon sfidën me Silvën dhe 18 mln dollarë!

admin

Rashica, objektiv i Milanit në merkaton e verës?!

admin

Mediat, gati kalendari i garave në Seria A

admin

Lotito: Jemi gati të luajmë një ndeshje për titullin

admin

Futbollistët e Liverpoolit po marrin trajtim psikik për t’u përballur me ankthin e pritjes lidhur me titullin e Ligës Premier

admin