Ja çka shkruan mjeku shqiptarë nga Kumanova që u identifikua me koronavirus

Shkruan DR. AZIZ BAJRAMI – MJEK SPECIALIST INFEKTOLOG

,, Vëllezër dhe motra , bashkëkombas , qytetarë të nderuar , unë jam AZIZ BAJRAMI mjek specialist infektolog pranë repartit infektiv në spitalin e Kumanovës . Deshta të ju drejtohem të gjithëve , por në veçanti atyre që momenteve të fundit më telefonojnë .

Në pamundësi të u përgjigjem të gjithëve , po e bëjë këtë në mënyrë publike . Sot pas testit për covid19 , rezultova pozitiv , pa simptoma , dhe sipas protokollit për mbrojtje jam karantinuar në shtëpi . Shfrytëzoj rastin që të apeloj tek të gjithë ju , që të rrespektoni rekomandimet e autoriteteve .Mosrespektimi i rregullave tashmë të njohura , nuk I ndihmon personelit spitalor I cili përballet çdo ditë me këtë armik të padukshëm , por nuk ju ndihmon as juve .

Nuk është rasti për panik , kemi të bëjmë me një virus të panjohur të cilit duhet t’ia kontrollojmë përhapjen , në mënyrë që sistemi dhe strukturat shëndetësore të mund të I përballojnë një fluksi eventual të pacientëve .

Mos dilni , rrespektoni distancën mes jush , izoloni pleqt baballarët dhe gjyshërit tek të cilët virusi mund të jet më i rrezikshëm . Ne mjekët kërkojmë këtë nga ju , në mënyrë qëtë mund t’ju ofrojmë shërbimin secilit që ka nevojë , si dhe ta kalojmë sa me më pak pasoja të mundshme . ZOTI NA BEKOFTË TË GJITHËVE ME TË MIRAT E TIJ ‘’

Related posts

Bekteshi jep lajm të madh për tetovarët. Fabrikë me 300 vende pune dhe investim 3.5 milionë euro

admin

Dy statuset “vetëvrasëse” të Arta Toçit dhe Omer Ajdinit i eliminuan nga gara për deputet(FOTO)

admin

Filiçe: Po shqyrtohet përdorimi i hidroklorikinës me azitromicinë

admin

Mickoski kërkon dorëheqjen e anëtarëve të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse

admin

“Lehtësime për shfrytëzimin e masave ekonomike”, firmat mund të bëjnë largime nga puna

admin

19 vjet nga fillimi i luftës në Maqedoni

admin