India vendos karantinen ne te gjith vendin

Kryeministri i Indis Narendra Modi ka vendosur nje bllokim mbarkombetar ne Indi pas ritjes se numrit te personave te infektuar me COVID 19, Kufizimet hynë në fuqi në mesnatën e orës lokale (18:30 GMT) dhe do të zbatohen për 21 ditë.

Related posts

Guterres: Mungesë bashkëpunimi në luftimin e pandemisëI

admin

​U infektua me koronavirus, biznesmenia rrëfen dhimbjet e padurueshme: Diçka brenda meje po më lëndonte veshkat

admin

Profesori britanik tregon dallimin mes gripit dhe coronavirusit: Një person mund të infektojë deri në 59 mijë njerëz

admin

Francë, kriza ekonomike pritet të shkurtojë 800 000 vende pune

admin

Pas hyrjes në Gjermani, qytetarët e Maqedonisë mund të shmangin karantinën me një test negative të koronës

admin

Danimarkë, jo tubime me më shumë se 500 persona deri në fund të verës

admin