Hapja e negociatave, Osmani: Të fillojmë organizimin e grupeve negociuese

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani gjatë një konference për shtyp me rastin e çeljeve të negociatave nga Bashkimi Evropian për Maqedoninë e Veriut tha se obligim tani është që menjëherë të fillojmë me organizimin e grupeve negociuese të cilët i kishim themeluar veçmë në Qeveri paraprakisht në bazë të metodologjisë së re. “Besoj që muajve, javëve në vijim do të përfundojë Komisioni Evropian me kornizën negociuese dhe pastaj do të mbahet mbledhja e parë ndërqeveritare në të cilën unë si shef i delegacionit shtetëror do të duhet të prezantoj pozicionet shtetërore- tha Osmani.

Related posts

Qendrat Tregtare i kthehen orarit të vjetër, do të punojnë deri në ora 22:00

admin

Filipçe: Koronavirusi nuk do të zhduket menjëherë

admin

Shkupjani i prekur nga koronavirusi, shëtitet nëpër Ohër

admin

Stoltenberg i shkruan Spasovskit: Maqedonia është anëtarja e 30-të e NATO-s

admin

117 persona shkelin orën policore, arrestohen 89 prej tyre

admin

5 persona të tjerë me koronavirus në vend

admin