Guardiola, 1 mln euro në luftë kundër “Covid 19”

Sportistët e mirënjohur ndalgadalë janë duke u aktivuzuar në luftën e përgjithshme me pandeminë e “Covid 19”. Kështu Ronaldo ka ndihmuar spitalet në Portugali, Endru Robertson ka siguar ushqimin në Skoci, Hoze Murinjo u shfaq në rrugë që të ndihmojë në aksion konkret, ndërsa Pep Guardiola në mënyrën e vet do të ndihmojë që të ndalohet edhe ndonjë katastrofë më e madhe.

Një ndër trajnerët më të paguar në botë, do të ndajë 1 milion euro në luftë kundër “Covid 19”.  Donacioni është paguar dhe është shfrytëzuar nga fondacioni “Anhel Soler Daniel” në Barcelonë.

Me të hollat do të blihen mjetet të cilët për momentin janë më se të nevojshme që të shmanget shpërndarja e virusit. Trajneri I Mançester Sitit është i gatshëm që të ndajë edhe ndihmë të tjera financiare, nëse ka nevojë në periudhën e ardhshme.

Related posts

Edhe futbollisti shqiptarë i Çellsit në karantinë

admin

Ronaldo s’ka të ndalur, vendos rekord të ri

admin

Drejtuesit e Ligës Premier po punojnë për planin e rifillimit të sezonit

admin

Fatih Terim , pozitiv me “Covid 19”

admin

Nouri zgjohet nga koma, Ajaksi vazhdon ndihmën!

admin

Visar Musliu me porosi: Rri në shtëpi, shëndeti është përgjegjësi e përbashkët

admin